התמקדות
קורס בסיסי בן 15 מפגשים המיועד לעוסקים בטיפול 

קורס ההתמקדות פותח אפשרות לטפל ממרחב רחב של ידע וחוויה.

* מספר המקומות מוגבל.  

* הירשמו עכשיו והבטיחו מקומכם.

פתיחת קורס ב- 26 בנובמבר 2017
ימי ראשון בין השעות 10:00 –
14:00

 

"קיים סוג של מודעות גופנית המשפיעה עמוקות על חיינו... אם תשכיל לגשת אליה בצורה נכונה התחושה תשתנה...ואז גם אתה משתנה ומכאן גם חייך." / י. ג'נדלין

ההתמקדות הינה דרך ליצירת קשר ישיר עם תחושות בעלות משמעות הנחוות בגופנו. אלו תחושות המכילות משמעות מובלעת, זיכרונות ואירועים, תחושות המכילות 'מידע' לתנועת החיים קדימה. 

'הגוף' שלנו יודע הרבה יותר ממה שהמינד יכול לתפוס. בהקשבה מיוחדת אנו יוצרים קשר עם אותו מרחב בתוכנו שמאפשר לנו לגעת בתבונה עמוקה, במקומות תקועים ובאנרגיית החיים שרוצה לנוע קדימה.

כשאנו מקשיבים לגוף בדרך מיוחדת זו אנו משאירים מאחורינו את המוכר, הברור והידוע ומאפשרים לידיעה חדשה, בלתי אמצעית, להגיע אלינו. ידיעה זו מרפאת מצבים שהיו תקועים עד כה ומשחררת תהליכים שנדמו כחסרי מוצא.

קורס ההתמקדות פותח אפשרות לטפל ממרחב רחב של ידע וחוויה. ברמה הטיפולית הוא מאפשר להגיע לעומקים חדשים, לקבל משמעות חדשה וליצור מרחב גדול של ריפוי והתפתחות. 

את גישת ההתמקדות פיתח יוג'ין ג'נדלין, ועל כך קיבל 5 פרסי כבוד מהארגון הפסיכולוגי האמריקאי עבור ההבדל שיצר בשדה הטיפול. ג'נדלין זיהה כי יש לנו רובד תחושתי בגוף שמכיל אינסוף מידע סביב כל מצב ומערכת יחסים, מידע אישי ואוניברסאלי. דרך הקשבה לרובד זה נוצרות תפניות פנימיות חדשות, נולדת משמעות חדשה ומתרחשים תהליכי שינוי משמעותיים.

הגישה מבוססת על פילוסופיה של המרומז (The philosophy of the implicit) – פילוסופיה המדגישה את החיבור הפנימי הבלתי נראה בין כל הדברים ומשמעות האינטראקציה הפנימית והבין אישית לגילוי וקידום תהליכי חיים.

הנושאים שילמדו בקורס:
-    לימוד גישת ההתמקדות, מושגים מרכזיים ודרכי העבודה. 
-    הקניית היכולת לדעת להקשיב לגוף באופן חדש ולהעמיק תהליכים אישיים
-    פיתוח ידע ויכולת של מטפלים ליישם את ההתמקדות בתהליך הטיפולי.
-    פיתוח היכולת של המטפל להיעזר בהתמקדות לצורך הדרכה פנימית
-    עבודה עם תהליכי ביקורת
-    לימוד טכניקות ספציפיות של שילוב התמקדות בטיפול: עבודה עם טראומה, עבודה עם הילד הפנימי ועוד.


למי מיועד הקורס:

הקורס מיועד לכל העוסקים בטיפול ובליווי : פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים, רופאים, מטפלים באומנות, הבעה ותנועה, יועצים חינוכיים, מאמנים, ואנשי מקצוע המעוניינים להתמחות בתרפיה מוכוונת התמקדות.

 

ניתן להמשיך מקורס זה להמשך תהליך הסמכה
 

עלות:

עד ה- 31.10.17: 3,350 שח. 

מה- 01.11.17: 3,600 ש"ח.

ניתן לשלם בתשלומים.

דמי הרשמה - 300 ש"ח.
 

על המנחה: 
יפעת אקשטיין
– M.S.W  , מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי, מורה בכירה להתמקדות, מסמיכה מטפלים

בתרפיה מוכוונת התמקדות מטעם הארגון הבינלאומי בניו יורק. מורה ומרצה בקורסים שונים וסדנאות בארץ ובחו"ל.