• Lighthouse

הרווח שבקושי

מאת: טל אלבז


התבקשתי לכתוב מאמר על קלות ובעצם חלק ניכר מהמאמר אני אספר לכם בכלל על קושי.

אבל לפני שאספר לכם על קושי, אספר לכם מהי קלות עבורי: קלות עבורי היא איכות חיים – איכות חיים המאפשרת מרווח נשימה, קלות עבורי היא הרבה פעמים ויתור (למה ויתור? תקראו עד הסוף).


מי מאתנו לא היה רוצה, איכות חיים המאפשרת רגיעה, מרווח נשימה ופשטות, אבל בפועל אנחנו מכורים לקושי ולעבודה קשה.

רבים מאיתנו מרגישים סיפוק בעבודתנו רק אחרי שעבדנו קשה, רק אחרי שעמלנו, שהתאמצנו שהוצאנו את הנשמה.

במאמרי זה אחלוק עמכם את הדרך שלי כפי שאני עושה עם מטופליי בחדר הטיפולים בלייטהאוס להתמרת קושי בקלות ופשטות, או בפשטות, אין יותר צורך לסחוב את הצלב על הגב, אין יותר צורך בקושי הוא כבר לא משרת את המטרה שלשמה זימנו אותו לחיינו.

העבודה הקשה אינה משחררת ויתרה מכך היא אינה מתגמלת בטווח הרחוק.

מה שבטוח הוא, שלכולנו, כל אחד מאיתנו, ישנו רווח אמיתי בלספר על עצמו כי הוא עובד קשה או שחייו אינם קלים או שלא קל לו בעבודה או בבית או בחברה בה הוא נמצא.

קושי מגדיר אותנו, ולבד מכך שהוא מגדיר אותנו - הוא נדבך עיקרי בחיי רבים מאיתנו שכן הוא חלק מסט אמונות מגבילות שירשנו מהורינו, שבתורם ירשו מהוריהם וכו'. אני קוראת לזה העברה בין דורית של קושי מאם לבתה או מאב לבנו, כמו שאנו מעבירים תכונות ביולוגיות, צבע עיניים, שיער, מחלות תורשתיות, כך אנו מעבירים את הקושי, באמצעות הגנטיקה שלנו.

האם לנצח נחיה עם קושי בקושי, בהישרדות, דרמה ומאבק שלעיתים מניבים תוצאות, אך האם התוצאות המתוקות לאחר שעבדנו קשה, האם הן באמת מתוקות?! מה המחיר שאנו משלמים על התוצאות האלה של חיים לצד ויחד עם הקושי?!


לאחר חקירה מעמיקה של עניין הקלות והפשטות תהיתי כיצד ניתן להכניס אות אותו התדר / המימד של קלות לחיינו מצאתי בשיטתה אותה פיתחתי THE THREE S, פיתרון ישים קל ופושט של התמרת קושי לקלות. יש למעשה ארבעה צעדים קלים שכל אחד מוזמן לבחון עם הסיפור האישי שלו במקום בו הוא מתקשה:


הצעד הראשון - מתחיל בהבנה באיזה תחום אני חווה קושי - עבודה, לימודים, חיי זוגיות, כסף.. מוזמנים להוסיף תחומים נוספים.

הצעד השני – הבנה של איפה הייתי לפני כן, ואיך הגעתי לאותו מקום של קושי באותו התחום, הכוונה היא ממש להיות בלש של הסיפור שלך, לראות איזה פקטורים (גורמים הביאו אותך לקושי בו אתה מצוי*) ובעיקר להתבונן בהם כיצד הם באים לידי ביטוי בחיי היום יום שלך.

הכנסת מימד של קלות ופשטות לחיינו מתחיל כמו תמיד בהכרה שאנו נמצאים בקושי, שאנו אלה שמעמיסים על עצמינו, משימות, חובות, התחייבויות, ציפיות (ציפיות דרך אגב, הן מאבות הטריגרים ליצירת קושי), כל אחד והקושי עמו הוא מתמודד בתחום איתו הוא מתמודד.

הצעד השלישי - רגש. מהו אותו הרגש שעומד בבסיס יצירת הקושי בחיינו? כמובן שכאן אני לוקחת אתכם רגע לשיטה שלי, שאומרת שאנו אחראים לכל מה שקורה לנו לדברים הטובים, אבל גם לקושי שאנו מייצרים.

אספר לכם עכשיו, צעדים שתיים ושלוש הם הקשים ביותר, הם למעשה מבקשים מכם להתמודד עם הרגש, ולרוב אנו מעדיפים להעמיס את הרגש לרגשות נוספים עמם לא התמודדנו או להתעלם מהרגש ולהמשיך הלאה בחיים או להמיר את הרגש באשמה שאותה אנו מוציאים ככעס, שכן יותר קל לנו להתמודד עם כעס מאשר עם הרגש עצמו.

בעצם, אנחנו מספרים שוב את הסיפור שלנו אבל בניתוח אותה ההרגשה והפקטורים שהביאו אותנו עד הלום.

צעד רביעי – מה יוצא לי מכל הקושי הזה? או במלים פשוטות - מה הרווח שלי? אחרי שמבינים את הרווח יוצרים את התמרה – התמרה היא אותו השינוי, שהוא למעשה 2 ס"מ מהאוטומט שלנו.

הבנה ששינוי שהשינוי שלנו מקושי לקלות מצוי למעשה בסיפור שאותו סיפרנו לעצמינו על עצמינו וברגש המניע אותנו, שם נגלה למעשה שיש לנו רווח גדול מקושי.

ומהו אותו הרווח מהקושי, שהרי ישאל השואל איזה רווח יש לי מקושי, רק צרות ומחלות זה מביא לי. אוהווווו איזה רווח גדול יש שם!


אסביר: פעמים רבות אנו מייצרים לנו את הקושי, כדי להרגיש טובים יותר, מוערכים יותר, חשובים יותר, אתם מוזמנים להשלים את החסר, ההבנה כי הקושי הוא לצורך, יש בו תועלת, היא קריטית ביצירת אותה ההתמרה ובוויתור על אותו הרווח שיוצא לנו מהקושי.

וכאשר נסכים לוותר על אותו הרווח כלומר על אותו הקושי, יכנס מרווח אויר של קלות בינכם לבין הרגש שבתורו יתמיר עצמו לאותה הקלות שחסרה בנו או שחסרה לנו.

וכיצד מתמירים את אותו הרגש המכניס את אותה הקלות, כיצד מבצעים את אותה ההתמרה אתם שואלים, או אז זה כבר ממש קל: הטריק - אחרי שזיהינו את הרגש ומבינים מה הרווח שלנו מהקושי, הוא לשנות רק שני סנטימטר מהאוטומט. כלומר אין צורך להעתיק הרים, לשנות סדרי חיים או עולמות, כדי להכניס מימד של קלות לחיינו, צריך רק לשנות 2 ס"מ מהאוטומט הרגשי שלנו שיצר את הקושי ולוותר על הרווח מהקושי.


הלייטהאוס עבורי הוא קריאת הלב, מקום בו הימרתי את הקושי שבחיי לקלות, כאשר בחרתי לאחר 17 שנים בהם עסקתי כעורכת דין במשרה מלאה מידי, להמיר את המשרד והגלימה בחדר הטיפולים בלייטהאוס (גם אם בשלב זה בחיי המדובר כרגע בחצי משרה). למעשה בחרתי להאזין לקריאת הלב (CALLING) לשליחות שלי, ובכך המרתי קושי גדול בחיי בקלות. אני מאמינה, כי כאשר אנו עוסקים או מצויים בייעוד שלנו, כל מה שנעשה או נבחר לעשות הופך מעצם טיבו וטבעו לקל כי הוא בזרימה אחת עם קריאת הלב.


מעט עלי, שמי טל אלבז, אני עורכת דין ומאמנת ומדריכה רגשית רוחנית בלייטהאוס, מטפלת בשיטת THE THREE S אותה פיתחתי, שיטה ייחודית המסייעת לעשרות אנשים בארץ ובעולם ליצור שינוי אמיתי בחייהם מתוך מצבי אבל, משבר ותקיעות בחיי הרגש וביצירת שפע.


טל אלבז, מטפלת בשיטת מטאיזם ומפתחת שיטת THE THREE S, מאמנת ומדריכה רגשית רוחנית
11 צפיות0 תגובות

© All rights reserved for Light House. Design: Pazinteractive

טל- 073-759-5918

 tlvlighthouse@gmail.com -דוא"ל

כתובת- נורדאו 95, תל אביב

  • Black Facebook Icon