top of page

מאיתנו אליכם – משפחה


החודש אנו מתמקדים בערך "מִשְׁפָּחָה".

משמעות המילה משפחה המגיעה מהשורש שפ"ח היא להצטרף / להתחבר.

הקמנו את הלייטהאוס מתוך חלום להקמת בית אור, בית המחבר מטפלים ומטופלים, תלמידי איזון חיים ותלמידי הדרך ומצרפם למשפחה אחת.

בעיתוי מושלם, ויש לציין לא מתוכנן, החודש בו אנו כותבים על משפחה הוא חודש החגים.

וזהו חלק משמעותי ממשמעות החגים, להתחבר קודם כל בתוך משפחתנו, ואח"כ במשפחותינו הנוספות, משפחות בהן בחרנו לאורך חיינו.

הקמנו את הלייטהאוס על עקרון השיתופיות. עבורנו משפחה, היא החלק המשמעותי בחיים, ובאומרנו משפחה, אין אנו בהכרח מתייחסים רק לקרבת דם. בפוסענו בעולם אנו פוגשים נשמות רבות שהגיעו בזמננו ולמרחבינו לעשות ולתמוך בנו בעבודה משותפת.

בלייטהאוס, אנו מתייחסים לצוות שלנו כאל משפחת מטפלים רחבה, משפחה מלאת אהבה, מלאת קשרי קרבה, מחוזות בטוחים ורגישים המאפשרים הישענות וגדילה. משפחה זו עובדת כרשת מסונכרנת המפרה את עצמה ואת כולנו מעצם קיומה. חשוב לנו לתת מענה אחדותי בניגוד לחווית הבדידות של המטפל בחדר הטיפולים ומחוצה לו, הקיימת לעיתים בקליניקות פרטיות.

אנו מכוונים לכך שהמרחב יהיה אוהב, מקבל, מכבד, מגדל, ותופסים את הלייטהאוס כבית נוסף של כולנו.

מזוית אחרת אך לגמרי דומה, הזמנה זו מתקיימת כלפי המטופלים. בתוך גבולות מובנים ועבודה מדוייקת, חשוב לנו שהמטופלים ובאי המרכז למיניהם יחושו בלייטהאוס מרחב מוגן מכיל ושיוויוני המתווה להם מרחב בטוח ואוהב להשען עליו ולבצע התמרות בחייהם.

אכן, רבים מגיעים, מנצלים את ההזמנה שלנו לשבת בגינה או במרחב המשותף, ללא הגעה לפעילות ספציפית, אלא הנאה מקיום מרחב שכולנו מחזיקים יחדיו.

הסטודנטים שלנו לאיזון חיים מקבלים מאיתנו בנוסף לתמיכה הלימודית וההדרכה, מרחב בו יכולים לפגוש מטופלים לטיפולי סטאז, ולקיים למידה משותפת בינהם. אנו גאים בכם ושמחים על הזכות שניתנה לנו לעזור ולקדם אתכם.

קשה לתאר את שמחת הלב בה אנו מתמלאים כשהמרחב המשותף הומה, פעיל, פועם ומכיל ערוב של סוגי באי המקום. לעיתים אנו מוצאים את עצמנו עומדים משני צידי החדר, שעונים על הדלתות, פנינו למבואה, כשחיוך של הנאה ולב מלא בגאווה על מרחב מוגן ואוהב שיצרנו עבור אחרים.

עבורנו השנה התחילה עם ניחוחות של שינוי, ביתנו, הלייטהאוס, ביחד איתנו עבר ועדיין עובר שינוי ודיוק, כמו ספינה מדליקה מנועים ומדייקת כיוונה ואנשי הצוות שלה.

התזמון לשינוי, כמו שהרבה פעמים קורה אצלנו, מתחולל ביחד עם החגים, כל חג הביא עמו עבורנו, תדר אחר, ושילוב התדרים יוצר לנו מוסיקה חדשה אליה אנו משתדלים להיות קשובים, זוהי מוסיקת הדרך והדיוק.

זוהי מוסיקה פנימית המייצרת שינוי פנימי, לא כל כך מורגש כלפי חוץ, אך ההשפעה שלו עבורנו גדולה.

זהו שינוי שמתאפשר אחרי עבודת עומק, התבוננות, והרבה עשייה פנימית.

בהזדמנות זו רוצים לאחל לכם שנה טובה!!

גמר חתימה טובה!!

וחג שמח!!

ושגם עבורכם השנה תתחיל בדיוק עצמכם, דיוק עמוק שמתחיל מבפנים. הוא לא חייב להיות דיוק גדול כדי שהשפעתו תהיה גדולה על החיים שלכם.

תודה עליכם,

המשפחה המורחבת שלנו

אוהבים אתכם

לימור ותום


69 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page