top of page

איזון חיים מתוך אחדות


לימור > העבודה בלייטהאוס מונחית על פי שאיפה למרחבים אחדותיים. מרחבים השואפים לפעול מתוך מקום מדוייק הרואה את פסיעת היחיד כחלק מדיוק של מארג אנושי שלם מסונכרן.

אחד המרחבים המרכזיים בהם אני עוסקת הוא מרחב הלימוד של שיטת איזון חיים. במרחב זה זכינו יפעת ואני ללמד יחד. במרחב זה אני זוכה להתפתח לגדול לפעול ולצעוד יחד, מתוך אהבה, מתוך שונות משמעותית, היוצרת סינרגיה יפיפייה, השראה וניגון הרמוני.

הלימוד המשותף מאפשר השתהות שקטה והקשבה לתלמידים, מענה מדוייק ומגוון ממספר נקודות מבט שונות ומגוונות, המאפשר לתלמידים לחוות מערכות יחסים הרמוניות המכבדות נפרדותו של האחר וסנכרון משותף. יחסים הם אבן דרך להבנת השדה הטיפולי ולמידת עבודה משותפת עם המטופל.

המרחב המשותף בינינו מאפשר לי עבודה מתוך קלות, רכות, שמחה ואהבה אינסופית. הקשר עם יפעת הוא אהבה והערכה מיוחדת המרווחת חדרים בליבי, מלמדת פסיעות חדשות בגופי. זהו מרחב המאפשר לנו, שתינו, להתפתח ברמה הרגשית, המנטלית והרוחנית. ימי הלימוד המשותף הופכים לימי צמיחה והשראה.

יפעת ואני שונות ודומות באותה העת. באופן קסום ומשעשע מסתנכרנות לקשר מאפשר, שקט ורועש, משתולל ורוגע. אני מלאת הודיה על הזכות המופלאה לעבוד עם יפעת, דמות מדהימה, מעוררת השראה, מטפלת בחסד, מלאת יופי פנימי וחיצוני משפיע ושופע בעולם. חלק מהתפתחותי כאדם, כמטפלת, כמורה, הוא מתוך עבודה לצידה ובהשראתה.

יפעת > מאז שאני זוכרת את עצמי אני אוהבת ליצור ולעבוד בשיתופי פעולה, לכן כשפנתה אלי לימור לפני מספר שנים לחבור אל תום ואליה ולהפוך לחלק מצוות מופלא, שיעבוד בשיתופי פעולה במרכז איזון ייחודי ממש במרכז תל- אביב שייקרא הלייטהאוס, קפצתי באושר גדול על ההזדמנות.

להיות חלק מקהילת מטפלים, לצאת מחדר הטיפולים ולא להיות לבד. כל אחד מעניק מיכולותיו ומקבל מחבריו תמיכה, העצמה וחיבור. מאז אני מטפלת במרכז וגם מלמדת בו יחד עם לימור אלבלנסי, שהיא קולגה שלי מזה שנים אבל גם חברה, אחות למסע מופלא של הקמת דור חדש למטפלי איזון חיים בישראל.

לימור ואנוכי מלמדות יחד מזה שנתיים בco. וככל שעובר הזמן מבינות יותר את המשמעות של ערבות הדדית, חוק המאמץ המזערי ותמיכה, הלימוד הפך קל וזורם ונינוח, הוא מאפשר לתלמידים תמיכה והכלה מקסימליים וגם הזדמנות לראות איך משתפים פעולה מניחים את האגו בצד ומאפשרים לביחד להוביל בבטחה ובנעימות.

אחדות > נוצרה מן המילה העברית אחד. הרעיון שבודדים מתקבצים לאחד, לישות אחת משותפת. יחד הם הרבה יחידים.

גם באנגלית -unity אחדות, מקורה כנראה במילה האיטלקית uno- אחד. גם בערבית אחד זה ״ווחד״ ו״וואחדה״ זו אחדות. החיבור בין פרטים רבים וההסכמה על שיתוף פעולה סביב רעיונות ודרך משותפת מהווים אחדות.

"שמע ישראל ה׳ אלוהנו ה׳ אחד" > האלוהים כפי שאני מבינה אותו הוא חיבור בין כולנו. אם כל אחד מאיתנו נברא בצלמו עם ניצוץ אלוהי שהוא חלק משלם גדול יותר, הרי שאם כל אחד מאיתנו יפעיל את מיטב יכולתו וייעודו בביטוי הניצוץ הפרטי שלו כך ששילוב כולנו יחד יהפוך אותנו לאלוהים אחד.

בספר הסודות הנסתרים של העצים של פטר וולבן הוא כותב: ״עץ אינו יער, הוא אינו יכול ליצור בכוחות עצמו אקלים מקומי יציב. הוא נתון לחסדי הרוחות ומזג האוויר. אבל ביחד עצים רבים יכולים ליצור מערכת אקולוגית הממתנת חום וקור קיצוניים ויוצרת לחות רבה באוויר. בסביבה כזאת עצים יכולים לחיות בצורה מוגנת ולהגיע לגיל מופלג. על מנת להשיג זאת על הקהילה לשמור על קיומה בכל מחיר. ״מצב זה של win win מאפשר לכל אחד מחברי הקהילה לתת ולקבל באופן שכולם מרוויחים. בקורס בניסים נאמר ש"מי שיש לו זמנית יותר נותן למי שיש לו זמנית פחות". כולנו מחוברים יחד בחוטי גורל ופעם אנחנו למטה ופעם למעלה. האפשרות לתת ולקבל כפי יכולתנו, על- פי עקרון הערבות ההדדית, מאפשר לנו להיות הרבה יותר מסך חלקנו. אם כל אחד יתן את מיטב יכולתו ללא מאמץ וישלב כוחות עם פרטים אחרים שיתנו מעצמם ללא מאמץ הרי זכינו בחוק המאמץ המזערי שהוא כוח חשוב באקולוגיה לעשות קצת ולהרוויח הרבה. היכולת לפעול מנוכחות קורנת וללא מאמץ תוכל לאפשר רווח ושפע לכולנו.

אחדות ואיזון חיים > שיטת איזון חיים שואפת למרחב אחדותי. שואפת להגיע עם האדם לאיזון, להציבו במקום המדוייק והמאוזן עבורו, מקום בו יוכל לעבור את חייו מתוך השראה, השגחה, באופן הרמוני ומייטבי. כשאדם מגיע למרחב המדוייק עבורו, קיים סנכרון עם המרחב הקולקטיבי, מרחב זה שופע מכבד ומיטב עם כל חלקיו, שם קיימת זרימה מיוחדת וטובה של אנרגיה תומכת ופועמת של היקום דרך גופו וחייו של האינדיבידואל...

מאחלות לכולנו מרחבים מדוייקים באופן אישי ומסונכרנים באופן קולקטיבי, מלאי אהבה ואיזון.

לימור ויפעת

לימור אלבלנסי- מטפלת ומורה לשיטת איזון חיים, פסיכותרפיסטית, מייסדת מרכז לייטהאוס.

יפעת רייקמנס- מטפלת ומורה לשיטת איזון חיים, מטפלת במגע בשילוב איזון חיים, מנחה קבוצות של מודעות וניהול בארגונים.

לימור ויפעת הקימו בלייטהאוס מערך לימודי איזון חיים, הכולל קורסים ללימודי השיטה בהנחייתן, תרגולים ומערך תמיכה וליווי לסטודנטים.


40 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page